Diskuze k akci: Sjezd (nejen) evangelické mládeže


Téma: Timudej na Sjezdu - WTF?!

Od: Anonym: Ben---.prf.jcu.cz )
Kdy: 23. 06. 2008 16:25
Předmět: Timudej na Sjezdu - WTF?!

Navigace: link | přehled | fórum
Z právě publikovaného předběžného programu Sjezdu (Prostějov 3.-5.10.2008) vyplývá, že hlavní sobotní koncert bude mít kapelka Timudej. Nejprve historický exkurz: 1999 - Jaromír Nohavica, 2000 - -123 minut, 2001 - Hradišťan, 2002 - Traband, 2003 - Zuzana Navarová a Koa, 2004 - Jablkoň, 2005 - Veselá zubatá, 2006 - Terne čhave, 2007 - Vera Love, 2008 - Timudej. Z výše uvedeného je patrné, že zatímco do roku 2004 jezdily na Sjezd špičky české hudby (jedinou výjimkou je snad Traband, který v době Sjezdu v Mladé Boleslavi nebyl ještě příliš znám, ale jeho pozvání se ukázalo být velmi dobrou volbou, což potvrdil i vznik Evangelického Traband Funclubu o rok později), od roku 2005 je to slabší. COM se nám stále víc předvádí jako spolek lůzrů, který není schopný pozvat nikoho jiného než průměrné kapely, které se v předchozích dvou letech ukázaly buď na festivalu v Jimramově nebo na Křídlech. U Veselé zubaté (ač ji mám rád) je to navíc okořeněno tím, že pozvat Rudu není, předpokládám, v podstatě žádný problém. Pozvání výborné Very Love zase není (pokud mám správné inforamce) dílem COMu. Přitom já sám bych mohl namátkou jmenovat spoustu zajímavých jmen české hudební scény a někdo jiný by jistě mohl učinit totéž, aniž bychom jmenovali někoho dvakrát. Tak např.: Dan Bárta, Vladimír Mišík, Michal Prokop (s oběma svými projekty), Karel Plíhal (který se zrovna v době Sjezdu navrací na pódia po přestávce trvající rok a půl s novým projektem - že by malá doprovodná kapela?), Radůza, Bratři Ebenové, Peter Lipa, Robert Křesťan (a prosím bez pohrdavých poznámek, aniž byste ho slyšeli, že to je "nějaké country", jak prohlásil v rozhovoru se mnou nejmenovaný člen COMu, Robert Křesťan patří k našim nejlepším textařům a jeho doprovodná skupina Druhá tráva má dobrý zvuk i na opačné straně Atlantiku, kde pravidelně koncertuje pro Američany a ne pro Čechy v Americe, jak bývá obvyklé u jiných českých kapel), Květy, Katka García (s jakýmkoliv svým projektem), Iva Bittová, Jiří Schmitzer, Jiří Dědeček, Jan Spálený a ASPM, Buty, Sto zvířat (které nemám moc rád, ale uznávám, že ve svém žánru jsou dobří a mají zajímavou zpěvačku a texty písniček), Psí vojáci, Zelené koule a tak dále. Ne ne, místo toho bude příští rok na Sjezdu hrát Výkup jablek. Nebo že by Mother's Angels?
Psáno pro Bloček Benjamína Skály http://benskala.sweb.cz/ben/blog , publikováno se souhlasem šéfredaktora soustavy webů www.benskala.tk Benjamína Skály R. Q.
Od: Anonym: Malý Vlk---.cho.bezdrat.net )
Kdy: 23. 06. 2008 16:51
Předmět: Re: Timudej na Sjezdu - WTF?!

Nevím co bych k tomu dodal! Zvát Timudej mi přijde opravdu pod úroveň (tím nechci říct že si je rád neposlechnu, ale hodí se spíš na nějaký malý festiválek kde si lidé, kterým nejsou až tolik po chuti, prostě odejdou jinam), ale zvát je na SJEZD?? Příště hmátněte někam úplně jinam, COMáci.
Od: Anonym: Miki Erdinger <> ( 82.119.250.--- )
Kdy: 24. 06. 2008 09:23
Předmět: Re: Timudej na Sjezdu - WTF?!

Ahoj Bene, trochu mě překvapil Tvůj nekonstruktivní výplod. Každý z nás by mohl sypat z rukávu kapely, které se mu líbí a které považuje za "špičku české hudby". Ve Tvém výčtu je například mnoho těch, které ani průměrný mládežník nezná, natož aby je považoval za špičku. Dlouhodobý průměr účastníků sjezdu je cca 16-17 let a již je pryč doba, kdy jsme všichni v batikovaném tričku chodili na písničkáře…. Ale zpět ke konstruktivním argumetům. COM se vždy snažil střídat kapely tak, aby jednou bylo něco "co chce dav" a jednou něco dobrého, méně známeho. Na co by třeba mládežník ani nezašel. Každý z vystupujících měl své příznivce i odpůrce. Např. Navarová byl taky risk a vyšlo to. Sám si napsal, že Traband ti přišel mimo mísu, ale nakonec hodnotíš jako dobré. Tak se může stát i v případě Timudej, nebo se tak stalo v případě Very Love. Prostě najít někoho, kdo bude OK pro všechny nejde. V letošním roce se měnil COM. To je vždy složité období, neboť jeden COM něco trochu připraví a druhý to musí dotáhnout. A proto se ne vždy zadaří vše tak, jak si přejeme. Timudej nebyla první oslovená kapela. (Plíhal, Radůza, 100 zvířat, Křesťan - tito odmítli a Bratři Ebenové si berou cca 100.000,-) A dále už dle mých znalostí - Buty minimálně 60.000,- Psí vojáci jsou za zenitem a Květy zná jen úzká skupina. Nejlepší asi bude, když příště budeš kandidovat do COMu a můžes si kapely vzít na starost. A pak si v klidu číst diskuze o tom, že kapelu Květy nikdo nezná, a kotlíkáře poslouchat nebude…. Ahoj Miki
Od: Anonym: Ben---.prf.jcu.cz )
Kdy: 24. 06. 2008 13:36
Předmět: Re: Timudej na Sjezdu - WTF?!

Ahoj Miki, samozřejmě jsem nevěděl, koho jste oslovili, kdo odmítl apod. Je to pohled zcela zvenku na vaši práci a tudíž jistě nedoceněný. Za vaši snahu vám děkuju. Každopádně si ale myslím, že vaše potřeba být cool a trendy, aby Sjezd zajímal mladší evangelickou mládež, je mírně křečovitá. Mladí evangelíci dnes nejsou stejní jako před 10 lety, ale pořád, myslím, platí, že být mladým evangelíkem je životní styl, který je odlišný od životního stylu vrstevníků. A kdo to je "průměrný mládežník" a jak víš, jaké zná či nezná kapely (není to něco jako průměrný posluchač radiožurnálu??)? A proč se nepokusit mu rozšířit obzory (já jsem taky dost kapel v době, kdy byly na Sjezdu, ještě neznal a dnes jsem hrdý na to, jak dlouho je už znám). Žádná z mnou uvedených kapel není kotlíkářská (toho jsem se záměrně vyvaroval), v COMu nejsem a tak mohu mírně kritizovat (nemyslím to nijak zle a na Sjezd se samozřejmě moc těším, i když bude již mým desátým). S pozdravy BSRQ
Od: Anonym: Miki Erdinger <> ( 82.119.250.--- )
Kdy: 24. 06. 2008 14:27
Předmět: Re: Timudej na Sjezdu - WTF?!

Ahoj Bene, jsem rád za Tvoji odpověď, která mě ujistila, že jsi to vlastně myslel dobře. Totiž tvůj příspěvek (svojí formou, výrazy a tónem) se opravdu hodil spíš do Tvého blogu,kde byl původně, než jako argument, nebo pobídka pro další léta a práci. Zde spíš budil emoce. Některé kapely o kterých píšeš jsou opravdu inspirativní. (Plíhala zkoušíme již druhým rokem, tak ho třeba COM zamluví už nyní na příští rok :)). Od ledna 2008 už nejsem v COMu, ale měl sem potřebu jej bránit, protože to zákulisí stále sleduji a vím jak to probíhá. Otázka co je mladý evangelík je na samotnou diskuzi :) A když se zeptáš v Praze, tak uslyšíš zcela něco jiného, než třeba ve Zlíně, nebo Českých Budějovicích… Tož věřím, že sjezd bude dobrý i s Timudejem a příští rok se zadaří, a bude zase hudba pro jiné uši. zdraví Miki