Ještě jsem si v té souvislosti na něco vzpoměl - nedávno jsem vyvracel domněnku, že by přišla Bukvice od slovanů do středomoří… Lze to vyvrátit jednoduše, A,B,V,G,D začíná azbuka, a jen hebrejština ví, že B a V jsou to samé písmeno, kromě druhého V, které spíš nosí samohlásky… A ovšem В - "V" azbuky, vypadá jako B "beta" řečtiny, protože to původně bylo jedno písmeno - a jak by tedy vysvětlil opačný směr, že se V změnilo na B a jedno písmeno se vypustilo? Takhle vývoj neprobíhá…
A ovšem - alpha, beta, gamma, delta vs. alef, beth, gimmel, daleth – ta řecká jsou jenom trans-literovaná z hebrejštiny, v řečtině to žádný význam nemá, ale v hebrejštině to jsou normální slova "vůl/býk nebo kmen nebo rodina nebo učit atd, dům, velbloud nebo odměnit, dveře nebo H1803.2 ?, a pak H1942.1 a ? a H2177 a …" (možná to má význam i dál? ještě uvidím později…)
Pořadí hebrejských písmen je doloženo knihou Pláč nejméně do šestého století BC - tam je vždy 22 písmen v začátku každé řádky, v prostřední sloce to je ztrojené, aby bylo jasné, že to není omyl nebo náhoda, a v poslední sloce je místo toho věta, která dává smysl a zdůvodňuje vyhnání do Babylonu… (Ten je tam jako "dvě řeky" naznačen piktogramem… A fixované zde to je i proto, aby bylo zachováno těch 22 regulérních písmen a nepřidáváno k nim - kromě toho jednoho vyjímečného, které se tak od ostatních liší…)
QED - i řečtina s tímhle pořadím písmen pochází z Hebrejštiny… - taková Lingvistická Archeologie, kterou se dají vyvrátit určité omyly, jistě ne všechny, ale některé ano…